Belevi Mahallesi’nde yer alan Belevi Sosyal Tesisinin açılışı gerçekleşti. Açılışa Kaymakamımız Sayın Ekrem İnci, Ak Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu  Üyesi Mahmut Atilla Kaya ve AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi desteğiyle hayata geçen, Selçuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Mimarlarının tarafından projesi çizilen Belevi Sosyal Tesisi’n açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende ilk konuşmayı yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı verdiği destekten dolayı İzmir Valiliği’ne teşekkür etti. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı yaptığı konuşmada Selçuk’un ayrı bir yeri olduğunu belirterek; “Burada bu tesisin açılışında bulunmaktan çok mutluyum. Bu tesisin halkımızın sosyalleşmesi açısından büyük önem taşıdığını düşünüyorum. 
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya yaptığı konuşmada; “ Selçuk, sahip olduğu turizm potansiyelinden dolayı pozitif ayrımcılık yaptığımız bir ilçe. Çünkü Selçuk’un ileriye doğru çıkış yakalama olanağı ve büyük bir potansiyeli var” dedi. Yerel seçim sürecine de değinen Kaya; “Sizler Selçuk’ta çok önemli bir karar vereceksiniz. Artık Selçuk’un turizm potansiyelini en üst seviyelere çıkarmamız lazım. Selçuk’ta hedefimiz Selçuk’ta yaşayan hemşehrilerimizin Selçuk’un değerleriyle kalkınmasıdır. Selçuk’un yola devam demesi, büyümeye devam demesi, Selçuk’taki yerel kalkınmanın 2023 vizyonu ile zirve yapması temennisi içerisindeyiz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın ardından  Kaymakamımız Ekrem İnci de konuşmasında "Burada vatandaşımız ne istiyorsa Devletimiz olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Bu güzel tesisin Belevili ve Selçuklu vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." dedi. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar hep beraber açılış kurdelesini kesti. Kurdele kesiminin ardından katılımcılar Belevi Sosyal Tesisini gezdiler.